Bazy danych 1 - Laboratorium

Podstawowe informacje

Zakres materiału

Informacje zawarte tutaj są tylko wyszczególnieniem kluczowych aspektów każdego z modułów. Pełną treść zadań podaje prowadzący laboratorium.

Moduł 1a - Lab 2 - Model związków-encji

Moduł 1b - Lab 3 - Model relacyjny

Moduł 2 - Lab 4-5 - Język SQL

Moduł 3 - Lab 6-7 - Aplikacja

Moduł 4 - Lab 8-9 - Procedury

Uszczegółowienie

Moduł 5 - Lab 10-11 - Wydajność

Celem zadania jest analiza pewnych aspektów wydajności bazy danych. W skrócie, należy sprawdzić wpływ indeksów (INDEX) na czas wykonywanych zapytań. Jednocześnie należy zbadać wpływ innych aspektów wpływających na plan wykonywanych zapytań z pomocą polecenia EXPLAIN.

W przypadku tego zadania konieczne jest wypełnienie bazy danych odpowiednio spreparowanymi danymi o sporej objetości. Wymagane jest stworzenie skryptów wypełniających wybrane tabele znaczną ilością krotek (dziesiątki-setki tysięcy rekordów) oraz skryptów usuwających te dane. Zaleca się stosowanie tradycyjnych dysków twardych (tj. talerzowych) przechowujących dane z bazy jeśli projekt jest realizowany na własnym komputerze. Jeśli dane z bazy są przechowywane na dysku typu SSD, wyniki będą znacząco odmienne od oczekiwanych. W przypadku korzystania z połączenia z uczelnianą bazą danych, należy zwrócić uwagę na fakt, że ustawione są limity na jednokrotne wprowadzenie danych (bodajże kilka tysięcy na raz). Przekroczenie limitu może powodować czasowy (bodajże godzina) brak możliwości nawiązania połączenia z bazą.

Moduł 6 - Lab 12 - Zakończenie


Ostatnia aktualizacja: 2018-04-23 10:40