Piotr Andruszkiewicz

Informacje dla Dyplomantów

Informacje ogólne

Wymagania edycyjne pracy:
  1. Praca powinna zawierać cytowania
  2. Użyte obrazk/tabele powinny mieć informację o źródle

Struktura pracy

Przykładowa struktura pracy:
  1. Wstęp (wraz z celem pracy i jej zakresem)
  2. Wprowadzenie do zagadnienia poruszanego w pracy
  3. Analiza literatury/Related Work (punkt obowiązkowy)
    - punkt powinien prezentowac m.in. publikacje, w ktorych zrealizowano podobne zadania i ktore moga posluzyc za zrodlo wynikow do porownania z wynikami uzyskanymi w pracy
  4. Zaproponowane rozwiązanie
  5. Eksperymenty (z dyskusją wyników)
    - punkt powinien zawierac porownanie z wynikami z literatury (punkt obowiazkowy). Nalezy analizowac porownywalne wyniki (nie mozna porownywac "jablek" z "gruszkami")
  6. Podsumowanie (wraz z dalszymi możliwymi pracami)
  7. Bibliografia

Bibliografia powinna zawierać pozycje książkowe i artykuły z konferencji, a nie tylko wskazywać linki do stron z dokumentacją bądź do Wikipedii. Powinna być starannie zredagowana, tzn. zawierać wszystkie niezbędne informacje.

Uwaga: w przypadku prac magisterskich "napisanie pracy" obejmuje także przygotowanie na podstawie pracy artykułu (najlepiej w języku angielskim) do czasopisma bądź na konferencję. Zasadnym jest więc pisanie pracy w języku angielskim.

Termin przekazania pracy i konsultacji

Konsultacje odbywają się w trakcie semestru (termin podany na głównej stronie). W sesji proszę umawiać się indywidualnie, mailowo. W trakcie ferii, wakacji i we wrzesniu konsultacje nie odbywają się.

Pracę do sprawdzenia należy przekazać z odpowiednim wyprzedzeniem. Praca wymaga bowiem sprawdzenia i zazwyczaj kilku iteracji poprawek. Sprawdzanie prac, przekazywanie uwag realizowane jest w okresie, w którym odbywają się konsultacje.

Terminy przekazania prac:

Semestr letni:
prace magisterskie (obrony czerwcowe): 18 kwietnia, nie pozniej jednak niz miesiac przed ostatecznym terminem skladania pracy
prace magisterskie (obrony wrzesniowe): 15 maja
prace inżynierski obrony czerwcowe) 18 kwietnia, nie pozniej jednak niz miesiac przed ostatecznym terminem skladania pracy
prace inzynierskie (obrony wrzesniowe): 15 maja

Semestr zimowy:
prace magisterskie: 7 stycznia
prace inżynierskie :7 stycznia

Prace nieprzekazane w wyznaczonym terminie będą bronione najwcześniej w kolejnym semestrze.

Praca przekazana do sprawdzenia może nie zawierać streszczenia i stron początkowych wymaganych ze względów formalnych. Rozdziały powinny być kompletne, bez elementów typu: TODO, "tutaj cytownie do uzupełnienia".

Pracownie

Aby zaliczyć pracownię, należy do końca zajęć w danym semestrze (w semestrze letnim obowiązuje termin czerwcowy, np. w semestrze 19L to 12.06.2019) dostarczyć, można wysłać mailem, sprawozdanie z pracowni (co najmniej 1-2 strony). Sprawozdanie powinno zawierać informację, której pracowni dotyczy oraz temat pracy/zakres tematyczny. Zaliczenie ostatniej pracowni wymaga przeslania raportu z wynikami, ktore maja byc umieszczone w pracy, badz co najmniej rozdzialu pracy zawierajacego wyniki.

Brak dostarczonego sprawozdania skutkuje niezaliczeniem pracowni.

Zlozenie pracy/uzyskanie pozytywnej opinii/dopuszczenia do egzaminu - lista punktow do spelnienia

  1. Przekazanie pracy z odpowiednim wyprzedzeniem do sprawdzenia (patrz wczesniejsze punkty), wprowadzenie niezbednych poprawek, uzyskanie akceptacji tresci pracy przez promotora
  2. Przekazanie kodu zrodlowego
  3. Przygotowanie i przekazanie artykulu (w przypadku pracy magisterskiej) wraz z wersja edytowalna (zrodla tex)
  4. Przekazanie wersji finalnej pracy (wraz z wersja edytowalna)
  5. --> podpisanie dokumentu informujacego o pozytywnej ocenie pracy dyplomowej/przekazanie informacji do Sekretariatu
  6. Zlozenie pracy