Ogólne Co lubię Security
Ogólnie Internet Wyprawy UNIX

Co lubią najbardziej

Lubię sporo rzeczy. Powiedziałbym nawet, że nie starcza mi czasu na robienie tych wszystkich rzeczy, które lubię. Nawet na studiach mi nie starczało. Teraz pracuję więc mam jeszcze mniej czasu niż na studiach, ale za to lepiej finansowo to wychodzi ... ehhhh ... jakby ktoś słyszał o pracy, w której by dobrze płacili, czas pracy byłby nielimitowany włączając w to, że jakbym kiedyś nie przyszedł do pracy to by się nic nie stało i do tego w tej pracy potrzebowaliby eksperta do systemów komputerów (unix, vms, err pseudo systemy również, nazwa mi nie przejdzie przez palce), sieci (Cisco, Wellfleet), bezpieczeństwa i Internetu to dajcie mi znać co ? :-)))))))))

No dobrze - a więc po kolei. Zajmę się tym co lubię. Niektóre punkty rozwinąłem na osobnych stronach.

*ROWEREK* Lubię sport, spędzać czynnie czas. Trochę odciąga mnie od tego komputer, któremu poświęcam stanowczo za dużo czasu. Wśród różnych sportowych zajątek najbardziej lubię:

Ostatnio zaczęło mnie strasznie ciągnąć do win - tych dobrych win, z dobrych prowincji i roczników. Preferuje wino czerwone, ale po pobycie w Cannes polubiłem też białe winko, szczególnie po wypiciu Chablis Premier Cru

*CZYTANIE* Lubię czytać, szczególnie książki fantastyczno-naukowe i fantasy, ale oczywiście nie tylko. Moj ulubiony bohater: nie pochodzi z książek fantastycznych tylko z absolutnie prześlicznej bajeczki dla dzieci, której piękno i głęboki sens zrozumiałem dopiero jak byłem już dorosły. Moi ulubieni autorzy niefantastyczni to:

  1. Joanna Chmielewska a szczególnie Autobiografia
  2. Henryk Sienkiewicz a szczególnie Quo Vadis
  3. Umberto Eco i jego felietony
  4. Leopold Staff i jego poezje
  5. Rabindranat Togore
  6. Waldemar Łysiak
  7. Konstanty Ildefons Gałczyński
  8. i trochę innych

*SF-F* Uwielbiam literaturę i (trochę mniej) film fantastyczny. W zasadzie trudno mi powiedzieć, których autorów lubię a których nie, a już na pewno trudno by mi ich było poustawiać w jakiejś kolejności. Dlatego też podam taką małą nienumerowaną listę moich ulubionych autorów.

I sporo innych, których tutaj nie wymienie, bo byście narzekali, że się Wam długo ciągnie .... lista książek z mojej biblioteczki SF ma sporo ponad tysiąc linii i większość z tego to są ciekawe książki.

*SIEĆ* Lubię też tematykę komputerową i sieciową, która nie stanowi tylko moich zainteresowań zawodowych, ale także jest moim hobby. Dzięki Internetowi poznałem wielu interesujacych ludzi. Lubię też wszelkiego rodzaju zabawki techniczne, których obsługę zazwyczaj pojmuję jeszcze przed przeczytaniem instrukcji obsługi.

Nie lubię natomiast robić czegoś bez sensu ... np. pisać jakiś idiotycznych sprawozdań albo myć samochód tuż przed deszczem, pić Coca-Colę dla ochłody zimą oraz czytać 100 stronicowych dokumentacji technicznych zawierających tyle informacji, że można by ją zmieścić na 5 kartkach.


Ogólne Co lubię Security
Ogólnie Internet Wyprawy UNIX