Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


graph_import_export

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Previous revision
Next revision Both sides next revision
graph_import_export [2009/04/07 16:36]
sgasioro
graph_import_export [2009/04/10 11:46]
sgasioro
Linia 1: Linia 1:
 **Boost Graph Import Export** **Boost Graph Import Export**
  
-====== NIE SKOŃCZONE ====== +Biblioteki Boost Graph udostępniają mechanizmy odczytu i zapisy grafów do formatów GraphML oraz GraphVIZ.
  
 ====== Budowa biblioteki ====== ====== Budowa biblioteki ======
Linia 31: Linia 30:
 Dobrze jest jednak najpierw skompilować samą bibliotekę Graph by zobaczyć czy kompiluje się bez błędów, ponieważ jeśli pojawią się błędy np. związane z biblioteką EXPAT, biblioteki Boost zbudują się bez obsługi GraphML readera. Dobrze jest jednak najpierw skompilować samą bibliotekę Graph by zobaczyć czy kompiluje się bez błędów, ponieważ jeśli pojawią się błędy np. związane z biblioteką EXPAT, biblioteki Boost zbudują się bez obsługi GraphML readera.
  
 +====== Ograniczenia ======
  
 Wczytywanie różnych grafów, np. z plików znalezionych w internecie, wymaga określenia różnych parametrów,​ co w praktyce wiąże się z zajrzeniem do pliku z grafem i ręczne określenie np. co jest głownym identyfikatorem węzła lub jakie każdy węzeł lub krawędź ma właściwości (np. "​name",​ "​color",​ "​weight"​). Nie ma jednej funkcji do wczytania dowolnego grafu, a przynajmniej nie jest taka opisana w dokumentacji. Jest to z góry narzucone przez niefortuny sposób opisu grafów w tych bibliotekach,​ który zakłada, że atrybuty grafu będą znane podczas kompilacji. Wczytywanie różnych grafów, np. z plików znalezionych w internecie, wymaga określenia różnych parametrów,​ co w praktyce wiąże się z zajrzeniem do pliku z grafem i ręczne określenie np. co jest głownym identyfikatorem węzła lub jakie każdy węzeł lub krawędź ma właściwości (np. "​name",​ "​color",​ "​weight"​). Nie ma jednej funkcji do wczytania dowolnego grafu, a przynajmniej nie jest taka opisana w dokumentacji. Jest to z góry narzucone przez niefortuny sposób opisu grafów w tych bibliotekach,​ który zakłada, że atrybuty grafu będą znane podczas kompilacji.
 Jest to wielka wada, gdyż praktycznie uniemożliwia wykorzystanie tej biblioteki do wczytywania grafów stworzonych przez innych. Jest to wielka wada, gdyż praktycznie uniemożliwia wykorzystanie tej biblioteki do wczytywania grafów stworzonych przez innych.
graph_import_export.txt · ostatnio zmienione: 2009/04/10 12:53 przez sgasioro