Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


xerces_dom

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
Next revision Both sides next revision
xerces_dom [2008/04/14 21:12]
kmioduszewski
xerces_dom [2008/04/14 22:17]
kmioduszewski
Linia 1: Linia 1:
 ====== biblioteka dla XML: Xerces (DOM) ===== ====== biblioteka dla XML: Xerces (DOM) =====
-Xerces-C++ DOM jest częścią Xerces-C++ API zaprojektowanego do współpracy z plikami w formacie XML. API umożliwia parsowania, manipulowanie,​ walidowanie oraz generowanie poprawnych dokumentów. ​+Xerces-C++ DOM jest częścią Xerces-C++ API zaprojektowanego do współpracy z plikami w formacie XML. API umożliwia parsowania, manipulowanie,​ walidowanie oraz generowanie poprawnych dokumentów.
 \\  \\ 
 Biblioteka DOM jest implementacją następujących rekomendacji W3C: Biblioteka DOM jest implementacją następujących rekomendacji W3C:
Linia 78: Linia 78:
 Jest to parser umożliwiający wczytanie do pamięci struktury pliku XML za pomocą metody ''​parse()''​. Po czym uzyskujemy dostęp do obiektu ''​DOMDocument'',​ po którym możemy poruszać się wykorzystując zaimplementowane w zgodzie z rekomendacjami W3C metody. Jest to parser umożliwiający wczytanie do pamięci struktury pliku XML za pomocą metody ''​parse()''​. Po czym uzyskujemy dostęp do obiektu ''​DOMDocument'',​ po którym możemy poruszać się wykorzystując zaimplementowane w zgodzie z rekomendacjami W3C metody.
  
-Poniżej przykładowe fragmenty kodu dotyczącego inicjalizacji i korzystania z XercesDOMParser.+Poniżej przykładowe fragmenty kodu dotyczącego inicjalizacji i korzystania z ''​XercesDOMParser''​.
 <code cpp> <code cpp>
 xercesc::​XercesDOMParser* parser = new xercesc::​XercesDOMParser();​ xercesc::​XercesDOMParser* parser = new xercesc::​XercesDOMParser();​
Linia 136: Linia 136:
  
 </​code> ​ </​code> ​
 +
 +
 +
 +
 +===== DOMDocument,​ operacje na dokumencie=====
 +Gdy dokument zostanie sparsowany bez żadnych błędów możemy swobodnie zacząć na nim pracować wykorzystując zawarte w rekomendacjach metody. Poniżej kod zawierający przykładowe operacje:
 +<code cpp>
 +//...
 +if(parser->​getErrorCount()==0)
 + try { 
 + xercesc::​DOMDocument* XMLdoc = parser->​getDocument();​
 +</​code>​
xerces_dom.txt · ostatnio zmienione: 2008/04/16 15:33 przez kmioduszewski