Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


lower_bound_upper_bound

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
lower_bound_upper_bound [2009/04/28 14:58]
jg
lower_bound_upper_bound [2009/04/28 15:08]
jg
Linia 40: Linia 40:
 ===== Wartość zwracana ===== ===== Wartość zwracana =====
  
-W wyniku działania obu funkcji zwracany jest iterator wskazujący na element ​zadanego ​zbioru. W wypadku "​lower_bound"​ wskazywana jest pierwsza pozycja, na ktorą należy wstawić zadany element, aby nie zaburzyć posortowanego ciągu. "​upper_bound"​ zwraca ostatnią taką pozycję.+W wyniku działania obu funkcji zwracany jest iterator wskazujący na element ​badanego ​zbioru. W wypadku "​lower_bound"​ wskazywana jest pierwsza pozycja, na ktorą należy wstawić zadany element, aby nie zaburzyć posortowanego ciągu. "​upper_bound"​ zwraca ostatnią taką pozycję.
  
 ===== Użycie ===== ===== Użycie =====
  
-//​analogicznie dla// **upper_bound** 
 <code cpp>​lower_bound(first,​ last, value [, comp])</​code>​ <code cpp>​lower_bound(first,​ last, value [, comp])</​code>​
 +//​analogicznie dla// **upper_bound**
  
-Algorytm przeszukuje dane w zakresie **[first;​last)**. Dla poprawnego działania należy podać iteratory na pierwszy element ciągu przeszukiwanego oraz na pierwszy element za ostatnim do przeszukiwania. Jako wartość ​**//​value//​** należy podać obiekt klasy elementów zamieszczonych w przeszukiwanym ciągu.+Algorytm przeszukuje dane w zakresie **[first;​last)**. Dla poprawnego działania należy podać iteratory na pierwszy element ciągu przeszukiwanego oraz na pierwszy element za ostatnim do przeszukiwania. Jako **//​value//​** należy podać obiekt klasy elementów zamieszczonych w przeszukiwanym ciągu.
 Prosty przykład użycia: Prosty przykład użycia:
 <code cpp>#​include <​vector>​ <code cpp>#​include <​vector>​
Linia 63: Linia 63:
 </​code>​ </​code>​
  
-Wersja z predykatem wymaga podania jako czwartego argumentu obiektu funkcyjnego. Przykład użycia:+Wersja z predykatem wymaga podania jako czwartego argumentu obiektu funkcyjnego ​służącego do porównywania danych obiektów. Przykład użycia:
 <code cpp>#​include <​vector>​ <code cpp>#​include <​vector>​
 #include <​algorithm>​ #include <​algorithm>​
Linia 93: Linia 93:
  
 Δ Wersja z predykatem wymaga danych posortowanych przy użyciu tego predykatu. Δ Wersja z predykatem wymaga danych posortowanych przy użyciu tego predykatu.
 +
 +===== Przykładowy program wykorzystujący algorytmy upper_bound oraz lower_bound =====
 +{{upper_lower_bound.cpp}}
lower_bound_upper_bound.txt · ostatnio zmienione: 2009/04/28 15:08 przez jg