Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


ide_geany

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
ide_geany [2010/12/27 13:39]
curry
ide_geany [2010/12/27 14:02] (aktualna)
curry
Linia 24: Linia 24:
 Składa się z trzech głównych obszarów pracy. Panel główny to oczywiście widok kodu, panel boczny z zakładkami hierarchii obiektów oraz metod, hierarchii plików zawartych w folderze/​projekcie. Poniżej znajduje się panel informacyjny,​ gdzie znajduje się historia sesji, wiadomości kompilatora,​ terminal oraz brudnopis. Sporą zaletą Geany jest praca w kartach, doskonale sprawdzająca się podczas edytowania kilku plików jednocześnie. Bardzo przydatny jest również notatnik/​brudnopis,​ umożliwia on przechowywanie informacji, których nie chcemy publikować w komentarzach kodu. Składa się z trzech głównych obszarów pracy. Panel główny to oczywiście widok kodu, panel boczny z zakładkami hierarchii obiektów oraz metod, hierarchii plików zawartych w folderze/​projekcie. Poniżej znajduje się panel informacyjny,​ gdzie znajduje się historia sesji, wiadomości kompilatora,​ terminal oraz brudnopis. Sporą zaletą Geany jest praca w kartach, doskonale sprawdzająca się podczas edytowania kilku plików jednocześnie. Bardzo przydatny jest również notatnik/​brudnopis,​ umożliwia on przechowywanie informacji, których nie chcemy publikować w komentarzach kodu.
  
-{{ widokgeany.jpg?​600 }}+{{ :widokgeany.jpg?​600 ​|Widok użytkownika}}
  
-===== Przykłady wykorzystania funkcji =====+===== Przykłady wykorzystania ​dostępnych ​funkcji =====
  
-  * Wybór typu pliku +  * W przypadku, gdy otwieramy gotowy plik, program sam domyśla się po rozszerzeniu,​ jaki język ma obsługiwać. W momencie, gdy tworzymy plik od podstaw w Geany, musimy ustalić jego typ wchodząc w opcje projektu. 
-  * Mikser kolorów+{{:​wybortypu.jpg?​500| ​Wybór typu pliku}} 
 +  * Edytor udostępnia prosty mikser kolorów, dzięki czemu nie musimy korzystać z oddzielnego programu, gdy chcemy wykorzystać w kodzie określony kolor spoza puli standardowej palety. 
 +{{:​wyborkoloru.jpg?​500| ​Mikser kolorów}}
  
-autor: Maciej Karaś ​ --- //​[[karas.maciek@gmail.com|Maciej Karaś]] 2010/12/22 17:17//+// // autor: Maciej Karaś --- //​[[karas.maciek@gmail.com|Maciej Karaś]] 2010/12/22 17:17//
  
ide_geany.1293453566.txt.gz · ostatnio zmienione: 2010/12/27 13:39 przez curry